Archív triedy LIENKY šk.rok 2021/2022

učiteľka:  Eva Lehocká

Naša trieda LIENKY

Fašiangová veselica 2022

Fašiangy – Turíce, Veľká noc príde, kto nemá kožúška zima mu bude….“

Pieseň, ktorá sa každoročne opakuje počas obdobia fašiangov. Tak to bolo aj v tomto roku, kedy deti prvýkrát zažili atmosféru týchto sviatkov. Oblečení do prekrásnych masiek najprv pózovali pred fotografom, predstavili svoju masku a potom sa už veselo zabávali. Aj keď to bolo po prvýkrát, boli úžasní. Celý čas tancovali, vykrúcali sa, spievali refrény piesní, ktoré poznali. Nakoniec ich čakala sladká odmena, ktorú celý čas strážili šašovia.

Už teraz sa tešíme na ďalšie fašiangy.

pani uč. Milka a Evka

Vitaj milý Mikuláš!

Azda najobľúbenejším svätým pre detí a dospelých je Mikuláš. Prečo? Pretože nosí sladkosti, ktoré majú všetci tak radi.  Tešíme sa na neho každý rok. Vyrábame čižmičky, zdobíme stromček, spievame o ňom pesničky, recitujeme básničky a pozeráme rozprávky.

V tomto roku prišiel v plnej paráde, na koči s anjelom a snehom. Doniesol plné vrecia dobrôt pre každého. Ďakujeme milý Mikuláš, nezabudni a príď o rok zas.

4. november – Deň materských škôl

Tento deň sme v našej triede oslávili v ľudovom tóne, keďže sme materská škola zameraná na ľudové tradície. A ako to voľakedy bývalo, najprv sa pracovalo a až potom zabávalo. Deti si z vlastných  rúk  za pomoci učiteľky a žltej farby vytvorili slniečko a svoje ruky obkreslili aj na spoločný obrázok s logom dňa. Po skončení práce sa pekne vyparádili a až potom sa mohla začať zábava. A bolo že to veselo. Aj sa spievalo aj tancovalo a bolo aj pohostenie. Na pamiatku tohto dňa si deti odniesli domov  medaile.

Deň jablka

Jablko – zdroj vitamínov, najznámejšie ovocie, z ktorého sa dá všeličo vyrobiť. V tomto roku si získalo našu pozornosť, pri príležitosti Dňa jablka. Deti si zaspievali pesničku „Bolo raz jabĺčko krásne..“, zavárali si kúsky jabĺčka do fliaš – odtláčali pomaľované jabĺčko na výkres. Po práci si zamaškrtili na jablkovom  koláčiku, ktorý im upiekli tety kuchárky. Domov si odniesli pekné červené jabĺčka.

Pani Jeseň

Ani v tomto roku na nás pani Jeseň nezabudla. Prišla pekne vyparádená, ako vždy, s košíkom plným darov. Chýbalo jej len čarovné žezlo, ktoré jej malé lienky pomohli hľadať. Za odmenu dostali od pani Jesene jabĺčko a zázračnú tekvičku, ktorá im splní tajné želania. Samozrejme, keď budú počúvať. Keď sa naučia niečo pekné o jeseni, básničku alebo pesničku, iba pošúchajú tekvičku a pani Jeseň to bude všetko počuť. So želaním zdravia a pekných slnečných jesenných dní sa pani Jeseň rozlúčila.

Svetový deň mlieka v školách

„Mú kravičky, mú, jedná za druhú…….“

Aj naši najmenší si tento deň pripomenuli známou riekankou, vyhľadávaním kravičiek v knihách, sledovaním príbehu o teliatku a vytvorením našej malej farmy.