riaditeľka školy  Mgr. Ľudmila Hecková

zástupkyňa školy Mgr. Iveta Chalachanová

triedna uč. Emília Urdová

ZÁBAVA S UJOM ĽUBOM JUNIOROM

V našej materskej škole sme dnes opäť s radosťou privítali Uja Ľuba Juniora. Školský dvor sa zmenil na veľké hudobné pódium, na ktorom všetci predvádzali svoje tanečné schopnosti. Rytmické piesne nám vyčarili úsmev na tvári a naladili do dobrej nálady. Ďakujeme Ujovi Ľubovi za krásny zážitok malých tanečníkov, ale aj poslucháčov.

Využili sme krásne a teplé počasie na návštevu ZOO, kde sme pozorovali a spoznávali rôzne zvieratká. Do materskej školy sme sa vrátili s peknými zážitkami.

22.apríl – DEŇ ZEME

Ahoj kamaráti,

22. apríla má naša Zem sviatok. Múdri ľudia ho vymysleli preto, aby sme si pripomenuli, ako sa k svojej planéte správame. Naša Zem je často smutná z nášho správania sa, pretože jej často ubližujeme. Zem si treba vážiť, lebo na nej žijú ľudia – teda my, zvieratká, rastliny i stromy, ktoré nám dávajú kyslík, aby sme mohli dýchať čistý vzduch. Dáva nám toho viac, než si veru zaslúžime. A keď môžeme pomôcť, pomôžeme tým, že ju budeme chrániť od znečistenia a odpadkov. A čo vy? Aj vy máte radi našu Zem? Čo robíte, aby ste ju ochránili?

Tento týždeň sme sa v triede Motýliky vydali na cestu spoločného poznávania tajomstiev vody. Tak sa pridajte k nám a kliknite na prezentáciu. Uvidíte, čo sme všetko zažili.

Cesta-za-vodnymi-tajomstvami

Blížia sa veľkonočné sviatky a k nim okrem zvykov, chutných jedál, neodmysliteľne patrí aj výzdoba, pripomínajúca príchod najkrajšieho ročného obdobia. Našej pozornosti počas vychádzky neunikli  nadrozmerné vajíčka a zajac na námestí. Sviatočná atmosféra zavítala aj do 1. triedy motýlikov, ktorí si vyrobili veľkonočné  kraslice, drevené vajíčka a žlté kuriatka. Naučili sme sa pekné vinšovačky a Veľká noc sa môže začať.

„Šibem, šibem, šiby, ryby,
môj korbáčik nemá chyby
Ešte vody trošička,
daj vajíčko z košíčka.“

POCHOVÁVANIE BASY

Fašiangy sú symbolom veselosti, zábavy a hodovania. Najveselšie obdobie roka strieda 40-dňový pôst. Symbolickým „pochovaním basy“ sa končia všetky zábavy a svet sa vráti opäť na rok do starých koľají. Tento zvyk sme si s deťmi pripomenuli aj v našej materskej škole.

PRIPRAVUJEME SA NA VIANOCE

DEŇ MATERSKÝCH ŠKÔL

STOLOVANIE

RANNÉ HRY