triedna uč. Iveta Čurillová

uč. Mgr. Ingrid Pukáčová

Rozlúčka s predškolákmi u Žabiek

Prajeme našim predškolákom veľa zdravia, šťastia, úspechov v škole a veľa krásnych zážitkov v novej škole.

Škôlka deťom

Naša pani riaditeľka , pre celú škôlku pripravila krásne prekvapenie . Bola to super akcia plná prekvapení , hudby , tanca , radosti , smiechu a dobrej nálady . Aj naše Žabky tam nesmeli chýbať . Veľmi sa im to páčilo a odchádzali domov plný nových zážitkov .

Ujo Ľubo

Ujo Ľubo  na návšteve u Žabiek. Spev a tanec sa ozýval celou škôlkou. Radosť , smiech a rozžiarené očká našich Žabiek boli nám odmenou.

ujolubo_zabky_72021_2

Maľovanie na tvár

Maľovanie na tvár Žabkám urobila radosť, ale rozžiarené slniečko urobilo svoje a najlepšia zábava bola pri umývaní tváre.

Desiata vonku

Bolo to veľmi príjemné spestrenie pre deti na koniec školského roka . Vetrík pofukoval , slniečko svietilo a štebot vtáčikov spríjemnil Žabkám desiatu vonku .

Deň otcov

Všetko najlepšie ku dňu otcov prajú vaše Žabky .

denotcov_zabky6_2021_2

Hľadači pokladu

Žabky sa na chvíľu stali hľadačmi pokladu . Cesta plná úloh bola pre nich zaujímavá a náučná . Vládlo veľké napätie , ale nakoniec sa poklad našiel . Bola to velikánska radosť …

MDD

V každom z nás je krásne dieťa
a to dieťa povedie ťa
do krajiny snov kde je život hrou
darujme si v tento deň
s láskou aspoň jeden sen

Deň Matiek u Žabiek

Milé mamky, mamičky,
prišli Vám priať detičky,
ľúbime Vás, radi máme,
Žabky sa my nazývame.

denmatiek_zabky521

Stavanie Mája u Žabiek

S príchodom mája, mesiaca lásky, prichádza k nám aj dávny zvyk stavania Májov, ktoré sú symbolom príchodu jari, znovu sa obnovujúcej prírody a lásky. Voľakedy stavali máje mládenci devám súcim na vydaj, teraz je to už v podstate verejná  záležitosť s kultúrnym programom. Prvý tohtoročný Máj postavili chlapci z triedy žabiek našim dievčatám.

ZNAČKY

Značky a pravidlá cestnej premávky si žabky rýchlo osvojili. Bola to pre nich veľmi zaujímavá a bezpečná hra.  Stali sa ozajstnými účastníkmi cestnej premávky , hoci iba na symbolických križovatkách v  triede MŠ.

TVORIVÁ DIELŇA

Žabky sú veľmi šikovné a zručné. Veľmi radi tvoria nové výrobky , ktorými vždy potešia svojich rodičov. Prichádzajúca jar a Veľká noc bola ich inšpiráciou.

MORENA

Naše žabky sa zaujímajú o ľudové zvyky a tradície. Nezabudli ani na vynášanie Moreny , čo symbolizuje odchod zimy a vítanie jari. Preto sa žabky rozlúčili so zimou a natešení očakávajú slnečnú jar.

POCHOVÁVANIE BASY

Pochovávaním basy sa symbolicky končí fašiangové obdobie a začína 40-dňový pôst .Naše Žabky si tento zvyk pripomenuli pochovávaním basy v MŠ.

FAŠIANGOVICA

Fašiangy sú symbolom, zábavy, radosti a hodovania. Preto aj naše Žabky v krásnych maskách sa veselo zabávali na Fašiangovici.

PRIŠLA ZIMA

Školský dvor pokryla biela perina. Naše Žabky sa v snehu vyšantili do sýtosti. Otužovanie a zdravý životný štýl patrí k Žabkám z MŠ.

ROZBAĽOVANIE DARČEKOV

Naše malé Žabky sa po dlhom čase vrátili do našej škôlky, kde na nich čakali vianočné darčeky. Všetkým deťom žiarili očká pri ich rozbaľovaní.

VIANOČNÁ PEKÁREŇ

DEŇ MŠ

MY SME ŠIKOVNÉ DETI

ŠARKANIÁDA