Archív triedy ŽABKY šk.rok 2021/2022

triedna učiteľka:  Mgr. Ingrida Pukáčová

učiteľka: Iveta Čurillová

Naša trieda ŽABKY

ROZLÚČKA S PREDŠKOLÁKMI

Materská škôlka, milý dom, podaj mi rúčku na rozlúčku, lebo ja rastiem ako strom a po prázdninách budem prvákom.

POĽOVNÍCKA BESIEDKA V NAŠEJ TRIEDE....

POĽOVNÍCKA BESIEDKA V NAŠEJ TRIEDE….

DEŇ OTCOV

DEŇ OTCOV –  ANI ŽABKY NEZABUDLI NA SVOJÍCH TATINOV…PRIPRAVILI SI PRE NICH KRÁSNY – ČAROVNÚ KRAVATU

 

VÝLET - ŽABKY NA VÝLETE V SAFARI PARKU....

VÝLET –  ŽABKY NA VÝLETE V SAFARI PARKU….

MDD

MDD – ŽABKY OSLAVOVALI CELÝ TÝŽDEŇ.

  • PONDELOK HĽADALI CUKRÍKOVÝ STROM
  • UTOROK PRETEKALI NA ODRÁŽADLÁCH
  • STREDU MALI OLYMPIÁDU
  • ŠTVRTOK HĽADALI POKLAD
  • PIATOK UKONČILI TÝŽDEŇ DISKOTÉKOU

SVETOVÝ DEŇ VČIEL

20.05. SME SI V MŠ PRIPOMENULI  – SVETOVÝ DEŇ VČIEL. PRIPRAVILI SME SI AKTIVITY, V KTORÝCH SME SA DOZVEDELI O VČIELKÁCH VŠELIJAKÉ ZAUJÍMAVOSTI.

DEŇ MATIEK

DEŇ MATIEK….ANI ŽABKY NEZABUDLI NA SVOJE MAMKY…

VYROBILI PRE NICH K SVIATKU KRÁSNE DARČEKY A PRIPRAVILI KRÁTKY KULTÚRNY PROGRAM.

STAVANIE MÁJA

STAVANIE MÁJA – Žabky sa zapojili do dávneho zvyku stavania májov, ktoré sú symbolom príchodu jari. Počas stavania mája si deti zaspievali niekoľko piesni a tešili sa z krásne ozdobeného stromu.

DEŇ ZEME

DEŇ ZEME – je venovaný našej Zemi, ktorý sa každoročne koná 22.apríla. Deti prostredníctvom rôznych aktivít spoznávali našu Zem. Rozprávali o prírode a spoločnými silami vytvorili plagát našej Zeme. Deň Zeme v našej triede bol dňom veselej nálady, rôznych hier a pracovných aktivít.

HĽADANIE VEĽKONOČNÉHO POKLADU

Vo štvrtok pred veľkonočnými prázdninami sme si urobili sviatočnú atmosféru a vybrali sme sa hľadať veľkonočný poklad. Nebolo to však také jednoduché a obyčajné, ale so skrytými indíciami k pokladu. Naše žabky to všetko zvládli, splnili rôzne neľahké úlohy a nakoniec sme poklad našli…

V KRÁĽOVSTVE VODY

žabky sa na chvíľu ocitli v kráľovstve vody. Zapojili sa do rôznych aktivít zameraných na spoznávanie vody.

VYNÁŠANIE MORENY

Podľa povery sa vynesením Moreny ako symbolu zimy mala magický privolať jar, teplo, ktoré víťazí nad chladom a zimou. Spoločným úsilím sme si Morenu vyrobili a vybrali sa k rieke, kde sme jej naposledy zaspievali a hodili ju do nej. Ľudové tradície ako kultúrne bohatstvo by nikdy nemali zaniknúť a preto je pre deti prínosom, že sa už od útleho detstva dozvedajú niečo zo zvykov a tradícií našich predkov.

ZASADÍM SI SEMIENKO

Zahrali sme sa na „záhradníkov“ dávali sme semienka papriky do kvetináča. Budeme sa o nich starať a pozorovať ako pekne rastú.

POCHOVÁVANIE BASY

Pripomíname si tradície –  naše žabky si na konci fašiangového obdobia vysvetlili význam starodávneho zvyku „Pochovávania basy “a tak sa rozlúčili s obdobím zábav a privítali čas pôstu.

DEDUŠKOVÁ RUKAVIČKA

so žabkami sme sa preniesli do rozprávky o deduškovi, ktorý stratil v lese rukavičku. Do nej sa nasťahovali lesné zvieratká. Naše žabky sa s radosťou premenili na postavy v rozprávke…

ZIMNÁ OLYMPIÁDA

zimné radovánky na snehu, tie si poriadne užili naše žabky. Ako sme si užili zimný športový deň si môžete pozrieť v našej galérii.

KARNEVAL

Dnes my máme veľký bál, hurá…je tu karneval.

ČARO VIANOC

Znova prichádza ten zázračný čas. Čas tajných želaní, očakávania i splnených túžob. Kto viac sa na Vianoce teší ako deti? Čarovné predvianočné obdobie v materskej škole sme si spestrili štedrovečernou večerou, koledami a samozrejme pod stromčekom nás čakalo sladké prekvapenie.

VO VIANOČNEJ PEKÁRNI

Príprava na Vianoce sa nemôže zaobísť bez pečenia, vianočných perníkov. Po celej materskej škole sa niesla omamná vôňa sladkých perníkov a vanilky. Naše Žabky to hravo zvládli.

TAJOMSTVO MIKULÁŠA

Každoročne v mikulášske ráno bežia deti s rozžiarenými očkami k oknám, do ktorých dali vyčistené čižmičky. S nádejou a tiež aj s obavami rozmýšľajú, či ich má sv. Mikuláš na zozname a prinesie im nejakú dobrotu. A on predsa prišiel !!!

NAKLADANIE KAPUSTY

Postupujúca jeseň je znakom toho, že je najvyšší čas pripraviť si súdok a naložiť do neho kapustu.

Detičky s pani učiteľkami čistili a strúhali kapustu, ktorú nakladali spoločné do suda.  Pre deti to bolo niečo nové a mali z toho veľký zážitok.

DEŇ MŠ

Aj naše žabky sa zapojili do osláv Dňa materských škôl. Spolu s kamarátmi a s  p. učiteľkami prežívali neopísateľne chvíle radosti  zo spoločných aktivít.

DEŇ JABLKA

DEŇ JABLKA“ – veľmi sa tešíme, že sme sa mohli zapojiť do tohto celodenného projektu. V našej triede sme si pripravili aktivity, ktoré úzko súviseli s chutným ovocím – s jablkom. Celé odpoludnie sa nieslo v duchu zábavného, chutného a poučného jablkového dňa.

LEGOTVORENIE PRE BABKU A DEDKA

Október – mesiac úcty k starším.

10. október bol v našej škôlke výnimočný deň.

BABKA A DEDKO, MÁM ŤA RÁD – POZRI AKO SA VIEM S LEGOM HRAŤ !

Čo nám mlieko dáva

Čo nám mlieko dáva …. Aj trieda žabiek sa zapojila do celodenného projektu „ Svetový deň mlieka na školách“ . Cieľom tohto projektu bolo zvýrazniť vplyv mlieka na zdravie a inšpirovať deti k tomu, aby pili mlieko a jedli mliečne výroky každý deň.

Jeseň pani bohatá

Jeseň pani bohatá ….. Celý mesiac našu chodbu zdobia jesenné výzdoby a výtvory našich detí. Oni pekne maľovalo, kreslili, strihali, lepili a takto pekne tvorili. Tak teda JESEŇ očami našich detí.