triedna uč.  Eva Lehocká

uč. Emília Dziaková


Rozlúčka s MŠ

Ahoj škôlka, škola volá. Týmito slovami sa lienky lúčili s materskou školou dňa 29.06.2021. Najprv si zaspievali a zatancovali s ujom Ľubom v disko šou „Rozlúčková“ a potom pozdravili pani učiteľky, tety kuchárky, upratovačky a údržbárov. A nakoniec svojich kamarátov, ktorých predbehli do základnej školy. Pani riaditeľka rozdala budúcim školákom pamätné listy a zaželala im veľa úspechov v škole. Prajeme im aj my veľa zdravia, úsmev na tvári, dobré pani učiteľky, veľa dobrých kamarátov, nech sa im v tej škole dobre darí.

                                                                                                                                   Pani učiteľky Evka a Milka

rozlucka_lienky_72021_16
rozlucka_lienky_72021_16
rozlucka_lienky_72021_16

lienky a vodný svet

___________________________________________________________________________

Lienky športujú. K teplým dňom patrí aj športovanie. Svoje sily si deti zmerali v súťažiach na školskom dvore, za ktoré získali zlaté medaile. 2.tr. lienky. Ďakujem! S pozdravom Emília Dziaková


Trpaslíci a princezné na turistickej vychádzke – návšteva koníkov, ktoré sa pásli v jazdeckom areáli. 


MDD

Najkrajším dňom pre detí je ich sviatok, ktorý oslavujú každoročne 1.júna. Aj v tomto roku to nebolo inak. Deti sa s pani učiteľkami preniesli do rozprávky O Snehulienke a siedmych trpaslíkoch. Chlapci sa premenili na trpaslíkov a dievčatá na princezné. Snehulienka si pre nich pripravila zaujímavé úlohy. Bolo ich samozrejme sedem a deti ich s radosťou plnili. Za splnené úlohy deti dostali odmenu – tašku plnú prekvapení. Potom nasledovalo pohostenie a na záver tanečná zábava. Po skončení rozprávky, keď už deti išli obedovať, sa medzi sebou rozprávali a pochvaľovali si, aký krásny Deň deti mali.


Náš týždeň s dopravou – každý deň iná aktivita


Deň matiek

Druhá májová nedeľa patrí každoročne naším mamičkám. Tak to bolo aj v tomto roku. Aj keď situácia nám nedovoľuje privítať mamičky v škôlke a zaspievať im pesničky a zarecitovať básničky, nezabudli sme na ich sviatok. Celý týždeň sme sa snažili pre mamičky pripravovať prekvapenia. Piekli sme pre nich tortičky, vytvorili srdiečka a kytičky. Učili sme sa tancovať, spievať a pekné náhrdelníky navliekať. Každý sa tešil, usilovne pracoval, aby svoju mamičku prekvapil. Na záver sme sa všetci odfotografovali, aby mamičky mali aspoň takúto pamiatku na svoj tohtoročný sviatok.


Stavanie mája patrí k nádherným jarným zvykom, ktorý sa v našej materskej škole snažíme každoročne udržiavať.
Aj my, v našej triede Lienok, sme si ozdobili „Máj“ farebnými stuhami. Počas zdobenia a stavania mája si deti zaspievali tradičné ľudové pesničky, zatancovali si spoločne v kruhu a tešili sa z krásne ozdobenej brezy.
Voľakedy stavali máje mládenci devám súcim na vydaj, teraz sa týmto spôsobom snažíme zachovávať zvyky a tradície, aby neupadli do zabudnutia.


Deň Zeme

Deň Zeme je deň venovaný Zemi, ktorý sa každoročne koná 22. apríla. Tento sviatok je ovplyvnený pôvodným dňom Zeme, ktorý sa konal počas osláv jarnej rovnodennosti, 21. marca a oslavoval príchod jari. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia, a dôležitosť jeho ochrany.

Vzhľadom na pretrvávajúcu situáciu a bláznivé aprílové počasie, sme tomuto dňu venovali väčšiu pozornosť ako po minulé roky. Takáto oslava sviatku nie je záležitosťou iba jedného dňa. Keďže naša planéta Zem je veľká aj oslavy jej sviatku trvali celý týždeň. Začalo to rozprávkou o babičke Kvapôčke a jej dvoch vnúčikoch, kde sa deti dozvedeli o tom, že život na našej Zemi by bez vody neexistoval. A tak si každý, kto bol v škôlke, vyrobil veľkú dažďovú kvapku. Svoju lásku k našej Zemi deti vyjadrili aj odtlačkami svojej ruky na zemeguľu, ako symbol stromu, ktorý je pre človeka tiež dôležitý. Okrem vody človek potrebuje aj kyslík. A tak vznikla jedna spoločná práca. Potom už naša cesta viedla do záhradného centra, kde sme si kúpili stromček, ktorý sme spoločne zasadili pri vchode do nášho pavilónu. Zasadený stromček nám každý deň bude pripomínať tento sviatok  a dôležitosť ochrany našej Zeme. Vyvrcholením osláv dňa Zeme bola aktivita zameraná na čistenie rybníka a triedenie odpadu. A ako to už k sviatku neodmysliteľne patrí, na záver nám počasie doprialo a my sme vyrobili našej planéte Zem kytice kvetov a zaspievali o nej peknú pesničku. „Naša zem je guľatá, umta, umta, umtata……..“

Verím, že tento deň si budú deti pamätať a oslávia ho aj na budúci rok aj keď budú v škole.

                                                                                                                          pani uč. Milka


TVORÍME OZDOBY NA STROMČEK

___________________________________________________________________________

TVARY – PERNÍKOVÁ CHALÚPKA

___________________________________________________________________________

KRESLÍME A MAĽUJEME  STROMČEK

___________________________________________________________________________

ZDOBENIE MEDOVNÍKOV

________________________________________________________________________

VYCHÁDZKA K BETLEHEMU

__________________________________________________________________________

ZDOBENIE STROMČEKA

_________________________________________________________________________________

PRVÝ SNEH

____________________________________________________________________________

MIKULÁŠ

________________________________________________________________________________

JESENNÉ TVORENIE

__________________________________________________________________________________

PANI JESEŇ

________________________________________________