Archív triedy HVIEZDIČKY šk.rok 2021/2022

triedna učiteľka:  Jarmila Koščová

učiteľka: Iveta Petríková

Naša trieda HVIEZDIČKY

ROZLÚČKA PREDŠKOLÁKOV

V živote vždy raz niečo končí a niečo nové začína. Platí to aj pre predškolákov, ktorí si užívajú vo svojich škôlkach posledné dni, aby po prázdninách mohli zasadnúť po prvýkrát do školských lavíc. Predtým, ako odídu však väčšinou absolvujú rozlúčku. Takú netradičnú si užili aj naše hviezdičky spolu so sovičkami a slniečkami, s ktorými sa prišla rozlúčiť Pipi dlhá pančucha s kamarátmi.

 

Zbohom, škôlka – pokojné útočisko.

Priaznivý vietor! Šťastnú plavbu!

NOC V MŠ

S batohom na chrbte a s obľúbenou hračkou priviedli rodičia svoje odvážne hviezdičky plné očakávaní 10.júna do škôlky, aby v nej  mohli stráviť prvú, no zároveň poslednú noc.

Noc bola naozaj jedinečná, zábavná, tmavá, ale hlavne čarovná!

MDD

Týždeň hier a zábavy v triede Hviezdičiek začal športovými súťažami – ,,Dajme spolu gól“, kde sme súťažili so Sovičkami. Kým sme začali hľadať poklad, nechýbala vyrobená ozdoba na ruku a pátranie sa mohlo začať. Po zdolaní prekážok nás čakalo prekvapenie, trička s menami kamarátov a nové formičky do piesku. Na záver nechýbala diskotéka. Hviezdičky sa veľmi tešili a veselo zabávali aj na spoločnom stretnutí MDD.

STAVANIE MÁJA

…V máji, azda najkrajšom mesiaci v roku stavajú mládenci „máje“ pred domami svojich vyvolených. A keďže aj v našej triede máme švárnych dievčat viac než dosť, spoločne sme si jednu briezku vyzdobili a upevnili „MÁJ“ na bránu MŠ v sprievode piesne:

         Vstávaj dievča hore, staviame ti máje.

         Ak hore nevstaneš, mája nedostaneš.

         Máj, máj, máj zelený pod oblôčkom sadený….

VYNÁŠANIE MORENY

Jar je tu! Deň nám vyšiel ako maľovaný. S Morenou  sme sa rozlúčili jej zapálením a hodením do rieky Ondavy. Želáme si, aby zima nadobro odišla a krásna jar  sa rozvinula do svojej zelenej krásy.

STAVANIE SNEHULIAKOV

Keď pani zima roztrhla snehovú perinu,  hviezdičky  nelenili a snehuliakov postavili. Sú symbolom dobrej nálady a radosti. Keďže učíme deti, aby spolupracovali, tak sme si navzájom pomáhali a spolu postavili tých najkrajších snehuliakov v našej škôlke.

DEŇ ZEME

Naša Zem je guľatá žijú na nej zvieratá… Túto pesničku sme si my Hviezdičky spievali a ,,Deň Zeme” 22. Apríla pestrím tvorením a čistením prírody oslávili. Chráňme našu krásnu planétu Zem.

Veľká noc

Maľované vajíčka, pekný úsmev na líčka,
k tomu zdravia dosť,  prajeme Vám krásnu Veľkú noc.

Telocvičňa

 V zdravom tele zdravý duch. 
My Hviezdičky pohyb radi máme preto sa do telocvične veľmi ponáhľame.Rýchli beh, skok a otočka súťaživosť nás už nepočká.Ach, tie brány veľké súsem-tam gól si odnesú. Keď píšťalka zapíska koniec nám ohlási my sa už tešíme na ďalšie zápasy.

Pochovavanie basy

Fašiangy,Turice Veľká  noc príde…,takto sme si v triede  Hviezdičiek spievali a na poslednej Fašiangovej zábave symbolicky basu na štyridsať dní pochovali, aby sme sa po Veľkej noci                          opäť na tanec tešili.

Detský KARNEVAL

Hurá je to tu radujú sa všetci prišiel opäť k nám detský karneval.
Karneval, karneval my ťa radi máme zatancuj si s nami veselo sa zabávame.

DEŇ MŠ

Aj My HVIEZDIČKY sme sa dňa 4. Novembra zapojili a oslávili ,,DEŇ MŠ“ spevom hymny, z kociek postavili našu MŠ, vymaľovanými písmenami vyzdobili triedu, zatancovali si s farebným padákom. Nechýbala diskotéka a domov sme odchádzali s krásnou medailou a ešte spoločné foto a bolo to.

Advent v triede hviezdičiek

Advent je čas príprav na Vianoce. Začína sa štyri týždne pred Štedrým dňom a končí sa nedeľou pred Štedrým dňom. V nejednej domácnosti sa v prvú nedeľu rozsvieti sviečka na adventnom venci, ako neklamné znamenie, že sa začína čas Vianoc. Ten sa vkradol aj k nám do triedy hviezdičiek  čakajúc na Mikuláša, či poštu od Ježiška spríjemniac si tieto radostné chvíle rôznymi aktivitami. Ako to už býva,  ten čas rýchlo prebehol a Vianoce sú za nami s konštatovaním, že  sme  šťastní, Ježiško nás obdaril a splnil nám 3 priania. Ďakujeme.

Prajeme všetkým KRÁSNE A VESELÉ VIANOCE a nech vládne u Vás doma radosť a šťastie po celý rok.

Babka a dedko

Mesiac október je venovaný úcte starším, preto sme aj my hviezdičky pre naše babky a dedkov vyrobili pozdravy s krásnou básničkou, ktorú sme sa naučili. A viete, prečo sme im to vyrobili? Pretože ich veľmi, veľmi ľúbime!

Babička a dedko,
Vy ste moji verní kamaráti.
Veľmi vás mám rád/rada
a viem, že vy ľúbite mňa.
Ako dobre, že máme ruky,
Ktorými sa môžeme objať.
Dlane, ktorými sa môžeme pohladiť.
A ústa, ktorými môžem povedať:
Babička , dedko, ľúbim Vás!

  • Tiež sme pracovali na školskom dvore a vytvorili sme pre nich srdiečko z jesenného lístia.
  • A preniesli sme sa aj do sveta rozprávky O repke, v ktorej sme mohli stvárniť babku aj dedka.

Aj takýmto spôsobom sme chceli dať najavo, že na nich myslíme a ďakujeme za dni strávené spolu.

Výtvarný plenér akad. mal. Františka Veselého

Aj my hviezdičky sme sa zapojili do  výtvarnej súťaže Výtvarný plenér akad. mal. Františka Veselého stvárňovaním jesennej prírody, ktoré sa  nám veľmi páčilo. Všetkým maliarom ďakujeme a blahoželáme oceneným:

2.miesto: Barbora Pavlíčková

Cena poroty: Viliam Večurkovský

Deň Jablka

Červené, zelené a či žlté, každé jadno je chutné.  My hviezdičky jabľčka radi máme  a na ,,Deň Jablka“ koláž jablka vytvoríme a pritom si o jabľčku spievame.                                                                                      Skôr než si zasúťažime svoje hlavičky vyrobenou čelenkou vyzdobíme. Tanec to je naša zábava a nechýbala ani jabľčková hostina. Jabľčko si domov nesieme a každý deň si jedno zjeme.

Pani Jeseň

Jeseň pani bohatá farbí stromy do zlata…
Takto sme si my Hviezdičky spievali a Pani Jeseň privítali.
Danú úlohu sme si splnili a kamaráta ježka Bežka vyrobili.
Nechýbala o jabĺčku pesnička, ach to bola náladička.
To asi tá darovaná čarovná tekvička, vyčarila úsmev na líčka.
A na záver krásne fotto a bolo to…Dovidenia o rok zas.

Deň mlieka

Mliečko všetci radi máme,každý deň si hrnček dáme.
 Ak chceš aj ty zdravý byť,musíš veľa mliečka piť.
Mliečko biele mliečko zdravé,ráno večer pijem stále.
Maslo syry,jogurt tiež,zdravé sú to isto vieš.

Aj my Hviezdičky sme nezaháľali a na ,, Deň mlieka”  rôzne aktivity vytvorili. Pripravená prezentácia zameraná na to, odkiaľ mlieko získavame, ako sa spracováva a čo sa z neho vyrába bola pre deti veľmi zaujímavá a poučná. Ráno sme si nezabudli vypiť svoj ranný nápoj – sladké mliečko a vyfarbiť kravičku ,,Evičku”. Za usilovnosť a šikovnosť boli deti odmenené medailou kravičky.