triedna učiteľka: Eva Lehocká

učiteľka: Emília Dziaková

Archív triedy LIENKY 22/23

Tešíme sa na Veľkú noc 2023

Veľká noc jar nesie v batôžku od slnka, budí sa príroda, tok šťastia zažblnká. Maľuj že dievčička farebné vajíčka, aby si mala čím obdariť Janíčka. Janíčka či Dušana, okúpu ťa za rána, rumeň sadne na líčko, keď im podáš vajíčko.

Na Veľkú noc sa tešia malí , veľkí a aj naše lienky. Vajíčka si vyzdobili, poprenášali, aj sa v tráve vykotúľali.

Malí divadelníci

V tej našej záhrade, v tom našom humne,

Chlapci sa schádzajú , dievčatá šumné.

Prečo sa schádzajú, čože tam majú? Oni tam divadlo hrajú.

Divadlo o princovi a Šípkovej Ruženke a trpaslíkoch z rozprávky o Snehulienke.

Jar v triede lienok

Jar už klope na oblok a s ňou práce veľa, pripraviť semienka a zasadiť ich treba. Jarné práce v záhrade to my radi máme, fúriky a hrable si my požičiame. Keď je všetko hotové pozorujeme, či nám všetko rastie či sa aj najeme. A nakoniec dobroty domov sme si vzali, aby sme sa o nich postarali.

Karneval 2023

Vianočné vystúpenie

Novoročné rozbaľovanie vianočných darčekov

Bábkové divadlo spod Spišského hradu

Malé lekárky

Deň materských škôl

Lienky športujú

Šikovné Lienky

Ovocná hostina

Jeseň v triede Lienok

Jeseň v záhrade

Lienky na prechádzke

Deň jablka

Domček, kto v tebe býva

Svetový deň mlieka na školách.

Tento deň pripadá na poslednú stredu v mesiaci september. Zaviedla ho v roku 2000 Organizácia spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo. Cieľom je podnietiť deti k väčšej spotrebe mliečnych výrobkov, čo im napomôže osvojiť si stravovacie návyky.

Tento deň pripadol v tomto roku na 28. septembra. Na pomoc sme si v tento deň zavolali kravičku Cilku, ktorá najprv porozprávala deťom kde býva, ako sa pasie na lúke a prišla sa pozrieť , či deti rady pijú mliečko. Kravička sa veľmi potešila, že deti na desiatu vypili všetko mliečko. Potom sa už dali do práce. Pomáhali učiteľkám postaviť pre kravičku Cilku maštaľ – „stajňu“. Keď bola maštaľ postavená, vložili do nej kravičku Cilku a tešili sa na odmenu. A dostali ju. Od kravičky Cilky dostali balíček, ktorý si odniesli domov. Sľúbili, že budú stále piť mliečko a pritom myslieť na kravičku Cilku.

Pani Jeseň

Aj v tomto roku nás opäť navštívila a úlohu nám nadelila.Vymaľovať jabĺčka a hrušky a byť ticho ako mušky. Za odmenu jabĺčka dostali, aby celý rok na pani Jeseň spomínali.