triedna uč. Iveta Petríková

uč. Jarmila Koščová

Hurá, sú tu prázdniny

Aj my Hviezdičky sa tešíme na leto. Pri super zábave s Ujom Ľubom sa naši predškoláci lúčili so svojími kamarátmi našej materskej školy. Tablo Hviezdičiek sme si odniesli a po ceste nás osviežila chutná zmrzlina. ,,Dovidenia kamaráti,už ideme do školy o rok o dva, o rok o dva vy prídete za nami.“

Pozdrav od HVIEZDIČIEK

Keď sme boli v ZOO dobré nám tam bolo videli sme zvieratká plazy ryby vtáčatká. Bolo super!!

Medzinárodný deň detí

Tento sviatok oslavujú deti po celom svete. Je to výnimočný deň. My hviezdičky sme dnes slávili svoj deň hľadaním pokladu. Plnili sa zaujímavé úlohy, ktoré nás doviedli do cieľa. Deti boli veľmi šťastné a to nám všetkým vyčarilo úsmev na tváry.

My sme si svoj poklad v materskej škole našli, ale ten najvzácnejší nás čakal doma:,,mamička a otecko”

59f99fcc84a8186a5593b3a21c8f3d62

,,Máj, máj, máj zelený…”
Túto pieseň sme si spievali
pri viazaní farebných stužiek
a vyzdobeným ,,Májom” skrášlili brány
našej materskej školy.

Deň 22.apríl je už tradične venovaný Dňu Zeme. Aj hviezdičky si v tento deň  hrami pripomenuli, aké dôležité je chrániť prírodu. Ukázali sme si , ako môžeme triediť odpad a aké odpadky do prírody nepatria. Na turistickej vychádzke k lesu sme si zas precvičili svoju vytrvalosť i schopnosť kráčať v prírodnom prostredí. A teraz už vieme: „Príroda je krásna vec, máme ju radi a sme jej kamaráti.

Pozor,pozor u nás dnes
začína sa netradičný fašiangový ples.
Hip-hop disko tralala
vyhráva nám gitara.

Ani my sme nelenili,
hudobné nástroje sme si pripravili.
Keď však hudba prestala hrať,
basa a gitara sa musela pochovať.

Už sa blížia sviatky jari,
tešia sa veľkí i malí.
My hviezdičky sme nelenili,
vajíčka sme vyzdobili.
Na konárik povešali
a košíček vyplnili.

Maľované vajíčko, pekný božtek na líčko,
k tomu zdravia moc a veselú Veľkú noc.

JE SUPER

HRA JE ZÁBAVA